TDK Corporation C3225X7R1H684K200AM
Part No.:
C3225X7R1H684K200AM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7R1H684K200AM.pdf
Description:
CAP CER 0.68UF 50V X7R 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7R1H684K200AM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7R1H684K200AM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7R1H684K200AM?
Image C3225X7R1H684K200AM
Part Number C3225X7R1H684K200AM
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.68 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)