TDK Corporation C3225X7R1H474KT5
Part No.:
C3225X7R1H474KT5
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7R1H474KT5.pdf
Description:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1210
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7R1H474KT5 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7R1H474KT5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7R1H474KT5?
Image C3225X7R1H474KT5
Part Number C3225X7R1H474KT5
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.47 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)