TDK Corporation C3225X7R1E105K115AM
Part No.:
C3225X7R1E105K115AM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7R1E105K115AM.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X7R 1210
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7R1E105K115AM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7R1E105K115AM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7R1E105K115AM?
Image C3225X7R1E105K115AM
Part Number C3225X7R1E105K115AM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)