TDK Corporation C3225X7R1A226M230AC
Part No.:
C3225X7R1A226M230AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X7R1A226M230AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 10V X7R 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
10V
Temperature Coefficient:
X7R
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X7R1A226M230AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X7R1A226M230AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X7R1A226M230AC?
Image C3225X7R1A226M230AC
Part Number C3225X7R1A226M230AC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 10V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)