TDK Corporation C3225X6S1H685K250AC
Part No.:
C3225X6S1H685K250AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X6S1H685K250AC.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 50V X6S 1210
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X6S1H685K250AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X6S1H685K250AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X6S1H685K250AC?
Image C3225X6S1H685K250AC
Part Number C3225X6S1H685K250AC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)