TDK Corporation C3225X6S1H475M250AB
Part No.:
C3225X6S1H475M250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X6S1H475M250AB.pdf
Description:
CAP CER 4.7UF 50V X6S 1210
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X6S1H475M250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X6S1H475M250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X6S1H475M250AB?
Image C3225X6S1H475M250AB
Part Number C3225X6S1H475M250AB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 4.7 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)