TDK Corporation C3225X6S1C226M250AC
Part No.:
C3225X6S1C226M250AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X6S1C226M250AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X6S 1210
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X6S
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X6S1C226M250AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X6S1C226M250AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X6S1C226M250AC?
Image C3225X6S1C226M250AC
Part Number C3225X6S1C226M250AC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Features Low ESL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)