TDK Corporation C3225X5R2J473K200AA
Part No.:
C3225X5R2J473K200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X5R2J473K200AA.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X5R 1210
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X5R2J473K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X5R2J473K200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X5R2J473K200AA?
Image C3225X5R2J473K200AA
Part Number C3225X5R2J473K200AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)