TDK Corporation C3225X5R2A155K200AB
Part No.:
C3225X5R2A155K200AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X5R2A155K200AB.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 100V X5R 1210
Shipping
Inventory:403
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X5R2A155K200AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X5R2A155K200AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X5R2A155K200AB?
Image C3225X5R2A155K200AB
Part Number C3225X5R2A155K200AB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)