TDK Corporation C3225X5R1H685K250AB
Part No.:
C3225X5R1H685K250AB
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X5R1H685K250AB.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 50V X5R 1210
Shipping
Inventory:895
Manufacturer:
TDK Corporation
Series:
C
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Failure Rate:
Mounting Type:
Surface Mount, MLCC
Package / Case:
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X5R1H685K250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X5R1H685K250AB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X5R1H685K250AB?
Image C3225X5R1H685K250AB
Part Number C3225X5R1H685K250AB
Manufacturer TDK Corporation
Series C
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Failure Rate -
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)