TDK Corporation C3225X5R1H335M250AB
Part No.:
C3225X5R1H335M250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X5R1H335M250AB.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X5R 1210
Shipping
Inventory:134
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X5R1H335M250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X5R1H335M250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X5R1H335M250AB?
Image C3225X5R1H335M250AB
Part Number C3225X5R1H335M250AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)