TDK Corporation C3225X5R1C685K200AA
Part No.:
C3225X5R1C685K200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X5R1C685K200AA.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 16V X5R 1210
Shipping
Inventory:485
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X5R1C685K200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X5R1C685K200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X5R1C685K200AA?
Image C3225X5R1C685K200AA
Part Number C3225X5R1C685K200AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)