TDK Corporation C3225X5R0J476M/5
Part No.:
C3225X5R0J476M/5
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X5R0J476M/5.pdf
Description:
CAP CER 47UF 6.3V X5R 1210
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.114" (2.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X5R0J476M/5 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X5R0J476M/5 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X5R0J476M/5?
Image C3225X5R0J476M250AA C3225X5R0J476M/5
Part Number C3225X5R0J476M250AA C3225X5R0J476M/5
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation
Series C C
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Active Obsolete
Capacitance 47 µF 47 µF
Tolerance ±20% ±20%
Voltage - Rated 6.3V 6.3V
Temperature Coefficient X5R X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C -55°C ~ 85°C
Features Low ESL -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1210 (3225 Metric) 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.112" (2.85mm) 0.114" (2.90mm)