TDK Corporation C3225X5R0J336M200AA
Part No.:
C3225X5R0J336M200AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225X5R0J336M200AA.pdf
Description:
CAP CER 33UF 6.3V X5R 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X5R
Operating Temperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.087" (2.20mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225X5R0J336M200AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225X5R0J336M200AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225X5R0J336M200AA?
Image C3225X5R0J336M200AA
Part Number C3225X5R0J336M200AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X5R
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Features Low ESL
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)