C3225X5R0J226M/5.pdf
| Image |  |
| Part Number | C3225X5R0J226M200AA | C3225X5R0J226M/2.50 | C3225X5R0J226M/5 | C3225X5R0J226M/2.00 |
| Manufacturer | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation | TDK Corporation |
| Series | C | C | C | C |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active | Obsolete | Obsolete | Obsolete |
| Capacitance | 22 µF | 22 µF | 22 µF | 22 µF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage - Rated | 6.3V | 6.3V | 6.3V | 6.3V |
| Temperature Coefficient | X5R | X5R | X5R | X5R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C | -55°C ~ 85°C |
| Features | Low ESL | - | - | - |
| Ratings | - | - | - | - |
| Applications | General Purpose | General Purpose | General Purpose | General Purpose |
| Failure Rate | - | - | - | - |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max) | - | - | - | - |
| Thickness (Max) | 0.087" (2.20mm) | 0.110" (2.80mm) | 0.071" (1.80mm) | 0.087" (2.20mm) |