TDK Corporation C3225JB1H106K250AB
Part No.:
C3225JB1H106K250AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225JB1H106K250AB.pdf
Description:
CAP CER 10UF 50V JB 1210
Product Status:
Last Time Buy
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Temperature Coefficient:
JB
Operating Temperature:
-25°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225JB1H106K250AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225JB1H106K250AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225JB1H106K250AB?
Image C3225JB1H106K250AB
Part Number C3225JB1H106K250AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Last Time Buy
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient JB
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)