TDK Corporation C3225C0G3A153J250AC
Part No.:
C3225C0G3A153J250AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G3A153J250AC.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 1KV NP0 1210
Shipping
Inventory:270
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
High Voltage
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G3A153J250AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G3A153J250AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G3A153J250AC?
Image C3225C0G3A153J250AC
Part Number C3225C0G3A153J250AC
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features High Voltage
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)