TDK Corporation C3225C0G2W333J250AA
Part No.:
C3225C0G2W333J250AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G2W333J250AA.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 450V C0G 1210
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G2W333J250AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G2W333J250AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G2W333J250AA?
Image C3225C0G2W333J250AA
Part Number C3225C0G2W333J250AA
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)