TDK Corporation C3225C0G2W223J230AA
Part No.:
C3225C0G2W223J230AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G2W223J230AA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 450V C0G 1210
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
450V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.098" (2.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G2W223J230AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G2W223J230AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G2W223J230AA?
Image C3225C0G2W223J230AA
Part Number C3225C0G2W223J230AA
Product Status Active
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 450V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.098" (2.50mm)