TDK Corporation C3225C0G2J392J125AA
Part No.:
C3225C0G2J392J125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G2J392J125AA.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 630V C0G 1210
Capacitance:
3900 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G2J392J125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G2J392J125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G2J392J125AA?
Image C3225C0G2J392J125AA
Part Number C3225C0G2J392J125AA
Product Status Active
Capacitance 3900 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)