TDK Corporation C3225C0G2J333J250AE
Part No.:
C3225C0G2J333J250AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G2J333J250AE.pdf
Description:
CAP CER 0.033UF 630V C0GNP0 1210
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G2J333J250AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G2J333J250AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G2J333J250AE?
Image C3225C0G2J333J250AE
Part Number C3225C0G2J333J250AE
Product Status Active
Capacitance 0.033 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)