TDK Corporation C3225C0G2J153J160AE
Part No.:
C3225C0G2J153J160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G2J153J160AE.pdf
Description:
CAP CER 15000PF 630V C0GNP0 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
15000 pF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G2J153J160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G2J153J160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G2J153J160AE?
Image C3225C0G2J153J160AE
Part Number C3225C0G2J153J160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 15000 pF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)