TDK Corporation C3225C0G2J153J160AA
Part No.:
C3225C0G2J153J160AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G2J153J160AA.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 630V C0G 1210
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±5%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G2J153J160AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G2J153J160AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G2J153J160AA?
Image C3225C0G2J153J160AA
Part Number C3225C0G2J153J160AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±5%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)