TDK Corporation C3225C0G2J153G160AE
Part No.:
C3225C0G2J153G160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G2J153G160AE.pdf
Description:
COMMERCIAL GRADE,MLCC,1210,C0G,6
Product Status:
Active
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±2%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.110" (2.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G2J153G160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G2J153G160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G2J153G160AE?
Image C3225C0G2J153G160AE
Part Number C3225C0G2J153G160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±2%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)