TDK Corporation C3225C0G1H223K125AA
Part No.:
C3225C0G1H223K125AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3225C0G1H223K125AA.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 50V C0G 1210
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.057" (1.45mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3225C0G1H223K125AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3225C0G1H223K125AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3225C0G1H223K125AA?
Image C3225C0G1H223K125AA
Part Number C3225C0G1H223K125AA
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient C0G, NP0
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)