TDK Corporation C3216X8R2A224M160AB
Part No.:
C3216X8R2A224M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X8R2A224M160AB.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 100V X8R 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X8R2A224M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X8R2A224M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X8R2A224M160AB?
Image C3216X8R2A224M160AB
Part Number C3216X8R2A224M160AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)