TDK Corporation C3216X8R1E225M160AB
Part No.:
C3216X8R1E225M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X8R1E225M160AB.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X8R 1206
Shipping
Inventory:389
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X8R1E225M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X8R1E225M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X8R1E225M160AB?
Image C3216X8R1E225M160AB
Part Number C3216X8R1E225M160AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)