TDK Corporation C3216X8R1E105K160AE
Part No.:
C3216X8R1E105K160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X8R1E105K160AE.pdf
Description:
CAP CER 1UF 25V X8R 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X8R1E105K160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X8R1E105K160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X8R1E105K160AE?
Image C3216X8R1E105K160AE
Part Number C3216X8R1E105K160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8R
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)