TDK Corporation C3216X8L1E106K160AE
Part No.:
C3216X8L1E106K160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X8L1E106K160AE.pdf
Description:
COMMERCIAL GRADE SOFT TERMINATIO
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X8L1E106K160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X8L1E106K160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X8L1E106K160AE?
Image C3216X8L1E106K160AE
Part Number C3216X8L1E106K160AE
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)