TDK Corporation C3216X8L1C685K160AC
Part No.:
C3216X8L1C685K160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X8L1C685K160AC.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 16V X8L 1206
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
16V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X8L1C685K160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X8L1C685K160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X8L1C685K160AC?
Image C3216X8L1C685K160AC
Part Number C3216X8L1C685K160AC
Product Status Active
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 16V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)