TDK Corporation C3216X8L0G226M160AC
Part No.:
C3216X8L0G226M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X8L0G226M160AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 4V X8L 1206
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X8L
Operating Temperature:
-55°C ~ 150°C
Features:
High Temperature
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X8L0G226M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X8L0G226M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X8L0G226M160AC?
Image C3216X8L0G226M160AC
Part Number C3216X8L0G226M160AC
Product Status Active
Capacitance 22 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X8L
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Features High Temperature
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)