TDK Corporation C3216X7T2J473K160AE
Part No.:
C3216X7T2J473K160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7T2J473K160AE.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 630V X7T 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.063" (1.60mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7T2J473K160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7T2J473K160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7T2J473K160AE?
Image C3216X7T2J473K160AE
Part Number C3216X7T2J473K160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 0.047 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)