TDK Corporation C3216X7T2J153M085AC
Part No.:
C3216X7T2J153M085AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7T2J153M085AC.pdf
Description:
CAP CER 0.015UF 630V X7T 1206
Capacitance:
0.015 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7T2J153M085AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7T2J153M085AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7T2J153M085AC?
Image C3216X7T2J153M085AC
Part Number C3216X7T2J153M085AC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.015 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)