TDK Corporation C3216X7T2E154K130AA
Part No.:
C3216X7T2E154K130AA
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7T2E154K130AA.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 250V X7T 1206
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Temperature Coefficient:
X7T
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7T2E154K130AA on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7T2E154K130AA price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7T2E154K130AA?
Image C3216X7T2E154K130AA
Part Number C3216X7T2E154K130AA
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7T
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)