TDK Corporation C3216X7S3A102K085AE
Part No.:
C3216X7S3A102K085AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7S3A102K085AE.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 1KV X7S 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
1000V (1kV)
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7S3A102K085AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7S3A102K085AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7S3A102K085AE?
Image C3216X7S3A102K085AE
Part Number C3216X7S3A102K085AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1000 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)