TDK Corporation C3216X7S0J476M160DC
Part No.:
C3216X7S0J476M160DC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7S0J476M160DC.pdf
Description:
COMMERCIAL GRADE,1206,X7S,6.3V,4
Product Status:
Active
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
6.3V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7S0J476M160DC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7S0J476M160DC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7S0J476M160DC?
Image C3216X7S0J476M160DC
Part Number C3216X7S0J476M160DC
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 47 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 6.3V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)