TDK Corporation C3216X7S0G336M160AB
Part No.:
C3216X7S0G336M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7S0G336M160AB.pdf
Description:
CAP CER 33UF 4V X7S 1206
Product Status:
Active
Capacitance:
33 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
4V
Temperature Coefficient:
X7S
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7S0G336M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7S0G336M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7S0G336M160AB?
Image C3216X7S0G336M160AB
Part Number C3216X7S0G336M160AB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 33 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 4V
Temperature Coefficient X7S
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)