TDK Corporation C3216X7R2J332K115AM
Part No.:
C3216X7R2J332K115AM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R2J332K115AM.pdf
Description:
CAP CER 3300PF 630V X7R 1206
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R2J332K115AM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R2J332K115AM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R2J332K115AM?
Image C3216X7R2J332K115AM
Part Number C3216X7R2J332K115AM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3300 pF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)