TDK Corporation C3216X7R2J223K130AM
Part No.:
C3216X7R2J223K130AM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R2J223K130AM.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Shipping
Inventory:400
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
630V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.059" (1.50mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R2J223K130AM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R2J223K130AM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R2J223K130AM?
Image C3216X7R2J223K130AM
Part Number C3216X7R2J223K130AM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 630V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.059" (1.50mm)