C3216X7R2J103K115AM.pdf
| Image |  |
| Part Number | C3216X7R2J103K115AM |
| Product Status | Not For New Designs |
| Capacitance | 10000 pF |
| Tolerance | ±10% |
| Voltage - Rated | 630V |
| Temperature Coefficient | X7R |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Features | Open Mode |
| Ratings | - |
| Applications | General Purpose |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Thickness (Max) | 0.051" (1.30mm) |