TDK Corporation C3216X7R2E223K115AM
Part No.:
C3216X7R2E223K115AM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R2E223K115AM.pdf
Description:
CAP CER 0.022UF 250V X7R 1206
Capacitance:
0.022 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
250V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R2E223K115AM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R2E223K115AM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R2E223K115AM?
Image C3216X7R2E223K115AM
Part Number C3216X7R2E223K115AM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.022 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 250V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)