TDK Corporation C3216X7R2A154K160AM
Part No.:
C3216X7R2A154K160AM
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R2A154K160AM.pdf
Description:
CAP CER 0.15UF 100V X7R 1206
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
100V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Open Mode
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R2A154K160AM on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R2A154K160AM price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R2A154K160AM?
Image C3216X7R2A154K160AM
Part Number C3216X7R2A154K160AM
Product Status Not For New Designs
Capacitance 0.15 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 100V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Open Mode
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)