TDK Corporation C3216X7R1V335M160AB
Part No.:
C3216X7R1V335M160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R1V335M160AB.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 35V X7R 1206
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R1V335M160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R1V335M160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R1V335M160AB?
Image C3216X7R1V335M160AB
Part Number C3216X7R1V335M160AB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)