TDK Corporation C3216X7R1V155K160AB
Part No.:
C3216X7R1V155K160AB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R1V155K160AB.pdf
Description:
CAP CER 1.5UF 35V X7R 1206
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R1V155K160AB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R1V155K160AB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R1V155K160AB?
Image C3216X7R1V155K160AB
Part Number C3216X7R1V155K160AB
Product Status Not For New Designs
Capacitance 1.5 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)