TDK Corporation C3216X7R1H335M160AC
Part No.:
C3216X7R1H335M160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R1H335M160AC.pdf
Description:
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1206
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R1H335M160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R1H335M160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R1H335M160AC?
Image C3216X7R1H335M160AC
Part Number C3216X7R1H335M160AC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 3.3 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)