TDK Corporation C3216X7R1H224K/10
Part No.:
C3216X7R1H224K/10
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R1H224K/10.pdf
Description:
CAP CER 0.22UF 50V X7R 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.051" (1.30mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R1H224K/10 on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R1H224K/10 price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R1H224K/10?
Image C3216X7R1H224K115AA C3216X7R1H224K/10
Part Number C3216X7R1H224K115AA C3216X7R1H224K/10
Manufacturer TDK Corporation TDK Corporation
Series C C
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs Obsolete
Capacitance 0.22 µF 0.22 µF
Tolerance ±10% ±10%
Voltage - Rated 50V 50V
Temperature Coefficient X7R X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Low ESL -
Ratings - -
Applications General Purpose General Purpose
Failure Rate - -
Mounting Type Surface Mount, MLCC Surface Mount, MLCC
Package / Case 1206 (3216 Metric) 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) - -
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm) 0.051" (1.30mm)