TDK Corporation C3216X7R1H104K
Part No.:
C3216X7R1H104K
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R1H104K.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206
Product Status:
Obsolete
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
50V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.039" (1.00mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R1H104K on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R1H104K price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R1H104K?
Image C3216X7R1H104K
Part Number C3216X7R1H104K
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Capacitance 0.1 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 50V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features -
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.039" (1.00mm)