TDK Corporation C3216X7R1E225M160AE
Part No.:
C3216X7R1E225M160AE
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R1E225M160AE.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206
Product Status:
Not For New Designs
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.075" (1.90mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R1E225M160AE on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R1E225M160AE price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R1E225M160AE?
Image C3216X7R1E225M160AE
Part Number C3216X7R1E225M160AE
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Not For New Designs
Capacitance 2.2 µF
Tolerance ±20%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination
Ratings -
Applications Boardflex Sensitive
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.075" (1.90mm)