TDK Corporation C3216X7R1E106K160DB
Part No.:
C3216X7R1E106K160DB
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X7R1E106K160DB.pdf
Description:
COMMERCIAL GRADE,1206,X7R,25V,10
Product Status:
Active
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
25V
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X7R1E106K160DB on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X7R1E106K160DB price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X7R1E106K160DB?
Image C3216X7R1E106K160DB
Part Number C3216X7R1E106K160DB
Packaging Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Capacitance 10 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 25V
Temperature Coefficient X7R
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Features Low ESL
Ratings -
Applications General Purpose
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)