TDK Corporation C3216X6S1V685K160AC
Part No.:
C3216X6S1V685K160AC
Datasheet:
Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.C3216X6S1V685K160AC.pdf
Description:
CAP CER 6.8UF 35V X6S 1206
Shipping
Inventory:200
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage - Rated:
35V
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):
Thickness (Max):
0.071" (1.80mm)
Lead Spacing:
Lead Style:
1. How to order C3216X6S1V685K160AC on Shenzhen JiaYouSheng Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C3216X6S1V685K160AC price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C3216X6S1V685K160AC?
Image C3216X6S1V685K160AC
Part Number C3216X6S1V685K160AC
Product Status Not For New Designs
Capacitance 6.8 µF
Tolerance ±10%
Voltage - Rated 35V
Temperature Coefficient X6S
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max) -
Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)